VÍTE O TOM, CO SE PŘIPRAVUJE V RÁMCI SLOVENSKÉ LEGISLATIVY?

Kvě 23, 2019 | 0 komentářů

Víte o tom, co se připravuje v rámci slovenské legislativy? Na Slovensku začne od 1. 7. 2019 platit povinnost ELEKTRONICKÉ EVIDENCE TRŽEB.

Finanční správa Slovenské republiky připravila projekt on-line napojení všech pokladen na portál finanční správy eKasa. Dosud měli podnikatelé možnost vybrat si napojení na systémy finanční správy dobrovolně (v podobě virtuální registrační pokladny (VRP)), nově bude on-line připojení na finanční správu povinné. Z elektronických registračních pokladen (ERP) se stanou on-line registrační pokladny (ORP). Podnikatelům se však rozšíří možnosti – pokladnou bude moci být nejen klasická elektronická registrační pokladna, ale i tablet, mobil, počítač nebo virtuální registrační pokladna. Z jednání vlády Slovenské republiky vyplývá, že celoplošně se se zavedením eKasy počítá od 1. 7. 2019. Legislativní proces nadále pokračuje.

Více informací najdete v našem firemním magazínu NEWS9, který vyjde koncem května 2019.

0 komentářů

Trackbacks/Pingbacks

  1. Další odklad eKasy na Slovensku - ESO9.info - […] 23. května jsme na www.eso9.info publikovali zprávu o připravovaných novinkách týkající se slovenské legislativy. Stejně tak jsme o tomto…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × five =